| Aantekeningen |
- Met Willem begint een periode van 125 jaar waarin de familie Schimmel schoolmeesters te Leusden levert.
Willem trouwde mogelijk meerdere malen, namen onbekend.
Op 29 Juni 1673 (ouden stijl) wordt een Cessie van actien opgemaakt voor Schimmel, Willem Buijs ("qualitate qua") ten regarde van de erfgenamen van Couwenhoven, Jan Jans.
Op 11 Juli 1673 (ouden stijl) wordt een volmacht opgemeekt voor Ghijsberts, Wouter (voor zichzelf en als vader en voogd van zijn onmundige kinderen, uit huwelijk met Couwenhoven, Willemtgen Jans saliger, zijn eerste huysfrou); Jans, Marritgen (weduwe en boedelharster van Couwenhoven, Cornelis Jansz. en als moeder en momberse van hun kinderen), als erfgenamen van Couwenhoven, Jan Jans. saliger. Gemachtigde is Willem Visscher, procureur voor den Ed. Gerechte deser stad, speciaal in de saecke Adriaen Jans. op Schutterhoeff. Getuigen: Willem Buijs Schimmel, coster van Leusden, en Cornelis Jochems.
-
Op 29 maart 1686 worden aan Willem burgerrechten verleend (gewonnen).
-
Extra informatie over "BAVOORT": Van het huis Bavoort in Leusden onder Leusbroek is alleen een afbeelding van een ruïne bekend, welke zich in het Museum Flehite te Amersfoort bevindt. Het moet een zwaar versterkt huis zijn geweest. Deze ruïne moet hebben gestaan ten westen van de straatweg van Amersfoort naar Woudenberg juist waar deze weg naar de Treek aftakt en wel onder en achter het café ter plaatse. Het gehucht aldaar heet nog Bavoort. In deze omgeving ongeveer 1 km zuidelijker ligt nog een kasteelterrein met duidelijke grachten in de boomgaard van de oude boerderij "de Ooyevaarshorst" van de fam. de Beaufort. Opgravingen op dit terrein gedaan in de zomer van 1965 hebben geen resultaat opgeleverd, waaraan positieve resultaten zouden kunnen worden ontleend. Even ten noorden hiervan is een kleine verhoging in het terrein, een heuveltje dat ter plaatse bekend staat als "het Veentje". Het is waarschijnlijk dat dit het laatste overblijfsel is van een heuvelkasteel, een z.g. "Chateau à Motte".
|